Прес конференции

07.03.2017СЕХА лига

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата

Нексе ја заслужи победата вели Лино Червар.

Повеќе

21.02.2017Прес конференции

Борут Пласкан: Не е убаво чувството да се загуби ваков натпревар

Тренерот на Горење разочаран од резултатот.

Повеќе

21.02.2017Прес конференции

Лино Червар: Со дисциплинирана игра го преокренавме натпреварот

Лино Червар задоволен од успехот на Металург.

Повеќе

20.02.2017СЕХА лига

Лино Червар: Ќе се обидеме да го надмудриме тимот на Горење

Последна домашна прес-конференција на Металург во тековната сезона во СЕХА-лигата.

Повеќе

17.02.2017Прес конференции

Металург закажува прес-конференција

Прес-конференција на Металург.

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Владимир Максимов: Со толку промашени зицери не се добива натпревар

Максимов со критика за играта на своите ракометари.

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Лино Червар: Денеска победивме како тим

Лино Черват задоволен од успехот на Металург.

Повеќе

09.02.2017Лига на шампионите

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

Прес-конференција на Металург пред средбата со Чеховски Медведи.

Повеќе

08.02.2017СЕХА лига

Лино Червар: Драго ми е за моите ракометари

Лино Червар задоволен од играта и од резултатот.

Повеќе

08.02.2017Прес конференции

Металург свикува прес-конференција

Прес-конференцијс на Металург.

Повеќе
 
1235      

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Комплетни резултати од 3-то коло на СП во Алжир

ИХФ немаше милост за Томислав Јагуриновски

Мартин Марчец е нов ракометар на Битегхајм


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ