Прес

06.02.2017РК Металург

Лино Червар: Премногу ги почитувам Металург и РФМ за да преговарам зад нивниот грб

Лино Червар го кажа своето.

Повеќе

18.12.2016Прес конференции

Лино Червар: Одигравме одличен натпревар

Лино Червар задоволен од вчерашното издание на Металург.

Повеќе

07.12.2016Прес конференции

Александар Јовиќ: Игравме добро до 55. минута

Актерите ги кажаа своите мислења на прес-конференцијата по натпреварот.

Повеќе

27.11.2016Прес конференции

Лино Червар: Ми доаѓа да заплачам поради Филип Кузмановски

Лино Червар емотивно реагираше на повредата на Филип Кузмановски.

Повеќе

27.11.2016Прес

Растислав Тртик: Му посакувам на Металург да се пласира во елиминациската фаза

Тренерот на Татран го призна поразот.

Повеќе

24.11.2016Прес

Лино Червар: Не очекува тежок дуел со Татран Прешов

Сепак, Червар е оптимист пред неделната средба.

Повеќе

23.11.2016Прес конференции

Металург закажува прес-конференција

Металург закажува прес-конференција

Повеќе

22.11.2016Прес конференции

Червар: Некому му пречи нашата добра работа

Прес-конференција по средбата.

Повеќе

22.11.2016СЕХА лига

Лино Червар: На моите млади ракометари е да се претстават во најдобро можно светло

Пред денешната средба со екипата на Вардар.

Повеќе

10.11.2016Прес конференции

Червар: Нè понесоа емоциите, а не паметот

Прес-конференција по средбата со Монпелје.

Повеќе
 
1235      

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Младинците на Металург 2 ја “наполнија“ мрежата на Прилеп

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Вардар Неготино

Нов успех на кадетите на Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ