Прес

10.11.2016Прес конференции

Патрис Канаје: Навистина сме среќни што победивме во Скопје

Прес-конференција по средбата со Монпелје.

Повеќе

09.11.2016Прес конференции

Зденко Грбавац: Не бевме достоен противник

Тренерот на Извиѓач разочаран од изданието на своите ракометари.

Повеќе

09.11.2016Прес конференции

Лино Червар: Можеме и подобро, но секоја победа е важна за нашиот млад тим

Прес-конференција по мечот со Извиѓач.

Повеќе

07.11.2016Прес конференции

Червар: Против Монпелје ќе мораме да одиграме над своите можности

Прес-конференција пред средбата со Монпелје.

Повеќе

07.11.2016СЕХА лига

Лино Червар: Извиѓач е тим за почитување

Прес-конференција пред натпреварот со Извиѓач.

Повеќе

04.11.2016Прес конференции

Металург закажува прес-конференција

Прес-конференција на Металург.

Повеќе

27.10.2016Прес конференции

Бранко Тамше: Металург и Цеље најдобро работат во произведувањето на млади играчи

Прес-конференција по средбата со Цеље.

Повеќе

27.10.2016Прес конференции

Лино Червар: Заморот и неискуството го направија своето

Изјава на Лино Червар по натпреварот со Цеље.

Повеќе

25.10.2016Прес конференции

Лино Червар: Дуелот со Цеље е испит за нашата екипа

Прес-конференција на Металург.

Повеќе

24.10.2016Прес конференции

Металург закажува прес-конференција

Прес-конференција по повод средбата со Цеље.

Повеќе
 
12345      

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Македонија ќе организира уште едно младинско ЕП

Металург 2 се враќа со голем бод од гостувањето во Прилеп

Фотогалерија од кадетската средба ЖРК Металург - Велкова 5


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ