Прес

28.09.2016Прес конференции

Корди: Во завршницата Металург ја покажа својата сила

Прес-конференција по натпреварот со Нексе

Повеќе

28.09.2016Прес конференции

Червар: Нерешениот резултат е реален, според случувањата на теренот

Прес-конференција по средбата со Нексе.

Повеќе

26.09.2016Прес конференции

Червар: Имаме напорен распоред, пред нас се две тешки средби

Металург одржа прес-конференција.

Повеќе

25.09.2016Прес конференции

Металург свикува прес-конференција пред средба со Нексе

Прес-конференција на Металург

Повеќе

24.09.2016Прес конференции

Михаел Апелгрин: Долго се подготвувавме за Металург

Тренерот на Елверум разочаран од резултатот.

Повеќе

24.09.2016Прес конференции

Червар: Се радувам за Талески. Талески: Ваков почеток на сезоната посакува секој играч

Прес-конференција по средбата со Елверум

Повеќе

22.09.2016Прес конференции

Талески: Желни сме за докажување и за борба

Филип Талески и Дарко Арсиќ ветуваат голема борба

Повеќе

22.09.2016Прес конференции

Лино Червар: Сакаме да бидеме пријатно изненадување во Лигата на шампионите

Прес-конференција на Металург

Повеќе

21.09.2016Прес конференции

Металург свикува прес-конференција пред средбата со Елверум

Прес-конференција на Металург

Повеќе
 
1345      

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од средбата ЖРК Металург - Овче Поле

ЖРК Металург го декласираше тимот на Овче Поле

Деветто коло и деветта победа на кадерките на ЖРК Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ