РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СВОЕТО ЗНАЕЊЕ ИМ ГО ПРЕНЕСОА НА НАШИТЕ ПИОНЕРИ

22.10.2015 09:45
_DSC0383_resize

za tekst

Неколку ракометари на Металург вчера вечер одржаа показен тренинг со нашиот пионерски тим, генерација 2002/3. Според признанието на пионерите, ова им беше најубавиот тренинг досега, во кој имаа можност и да научат нешто од своите постари колеги. Задоволство од дружењето со децата изразија и ракометарите на Металург, кои ветија дека вакви показни вежби ќе има и другпат.

Прочитано 1.362 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 9 =