Ракометни школи

21.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата машка школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Уште една наша школа од скопскиот регион.

Повеќе

14.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Љубен Лапе“ во Аеродром

Уште една наша школа во Скопје.

Повеќе

08.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата женска школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Уште една наша школа во Скопје.

Повеќе

03.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Кочо Рацин“ во Петровец

Уште една скопска школа во системот на Академија Металург.

Повеќе

01.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Автокоманда“ во Автокоманда

Се работи за една од најстарите школи на Металург.

Повеќе

24.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Крум Тошев“ во Трубарево

Уште една наша школа од скопскиот регион.

Повеќе

22.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Стив Наумов“ во Автокоманда

Уште една наша школа од Скопје.

Повеќе

16.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Ристо Крле“ во Кадино

Уште една школа од нашата Академија.

Повеќе

14.02.2017Ракометна академија

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Ѓорги Пулевски“ во Аеродром

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Ѓорги Пулевски“ во Аеродром

Повеќе

11.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода

Серијал за нашите школи во Скопје.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата машка школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Љубен Лапе“ во Аеродром

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата женска школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ