26.03.2017Светот на ракометот

Сите резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

Завршија првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите.

Повеќе

26.03.2017Репрезентации

Македонија ќе организира уште едно младинско ЕП

Ново признание за нашиот ракомет.

Повеќе

13.03.2017Светот на ракометот

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

Осминафиналните двојки во Лигата на шампионите.

Повеќе

06.03.2017Светот на ракометот

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од 13. коло на Лигата на шампионите

Најдоброто од 13. коло во Лигата на шампионите.

Повеќе

06.03.2017Светот на ракометот

Идеален тим на 13. коло на Лигата на шампионите

Познат е идеалниот тим на 13. коло во Лигата на шампионите.

Повеќе

05.03.2017Светот на ракометот

Топ 10 листа на стрелци, по 13 одиграни кола во Лигата на шампионите

Часар не го дава врвот.

Повеќе

05.03.2017Вести

Комплетни резултати од 13. коло на Лигата на шампионите. Табели

Едно коло до крајот на групната фаза во Лигата на шампионите.

Повеќе

25.02.2017Светот на ракометот

Филип Милошевски е реизбран за Генерален секретар во РФМ

Филип Милошевски останува на позиција Генерален секретар во РФМ.

Повеќе

13.02.2017Светот на ракометот

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од 10. коло на Лигата на шампионите

Најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите.

Повеќе

13.02.2017Светот на ракометот

Идеалниот состав на 10. коло на Лигата на шампионите

Стана познат идеалниот тим на 10. коло на Лигата на шампионите.

Повеќе
 
123...7        

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Сите резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

Македонија ќе организира уште едно младинско ЕП

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ