21.07.2017Светот на ракометот

Мартин Марчец е нов ракометар на Битегхајм

Поранешниот ракометар на Металург најде ангажман во втората Бундеслига.

Повеќе

18.07.2017Светот на ракометот

Македонските претставници ги добија своите противници во ЕХФ Купот и во Челинџ Купот

Денешната ждрепка во Виена ги даде противниците на нашите клубови во ЕХФ Купот и во Челинџ Купот.

Повеќе

17.07.2017Светот на ракометот

Во Виена утре се влече ждрепка за двојките во европските купови

Утре во Виена ќе се влече ждрепка.

Повеќе

15.07.2017Светот на ракометот

ИХФ конечно го комплетираше списокот со учесниците на Супер Глоуб 2017

Со тешки маки ИХФ го комплетираше списокот.

Повеќе

03.07.2017Трансфери

Бешикташ демантира гаснење на ракометниот клуб

Да потсетиме, Бешикташ игра во нашата група во Лигата на шампионите.

Повеќе

28.06.2017Светот на ракометот

Седум македонски екипи ќе се натпреваруваат во европските купови

Седум наши екипи во натпреварувањата под закрила на ЕХФ.

Повеќе

09.06.2017Светот на ракометот

Македонија е четврта ракометна велесила во ЕХФ Лигата на шампионите

Македонија се искачи на четвртото место.

Повеќе

04.06.2017Светот на ракометот

Вардар седна на европскиот ракометен трон

Вардар стана европски шампион.

Повеќе

03.06.2017Светот на ракометот

Вардар и ПСЖ ќе се борат за европската титула

Вардар и ПСЖ обезбедија финале.

Повеќе

02.06.2017Светот на ракометот

ЕХФ го објави идеалниот тим на Лигата на шампионите

Идеален тим на Лигата на шампионите.

Повеќе
 
123...9          

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Мартин Марчец е нов ракометар на Битегхајм

Македонските претставници ги добија своите противници во ЕХФ Купот и во Челинџ Купот

Во Виена утре се влече ждрепка за двојките во европските купови


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ