Репрезентација

24.05.2017Репрезентации

Поширокиот список на селекторот Симовски за баражот со Шведска

Селекторот Симовски в понеделник ќе ги почне подготовките за бараж-натпреварите со Шведска.

Повеќе

10.05.2017Репрезентации

Младинците ги дознаа противниците во групната фаза на СП во Алжир

Младинците добија симпатична група.

Повеќе

09.05.2017Репрезентации

Македонија, сместена во третиот шешир, утре ќе ги дознае противниците од групата на СП во Алжир

Утре се влече ждрепката за групите на јуниорското СП во Алжир.

Повеќе

08.05.2017Репрезентации

На турнирот во Будимпешта младинките на Македонија завршија на четвртото место

Младинките на Македонија го загубија малото финале.

Повеќе

08.05.2017Репрезентации

Тесен пораз на Македонија во Рејкјавик

Рејкјавик и натаму е неосвоив за нашите ракометари.

Повеќе

06.05.2017Репрезентации

Младинките поразени во полуфиналето од турнирот во Будимпешта

Во полуфинале Македонија загуби од домашната репрезентација.

Повеќе

05.05.2017Репрезентации

Исланд падна во Скопје

По 9 години, Македонија го порази Исланд.

Повеќе

04.05.2017Репрезентации

Гонзалез ги одреди ракометарите за битката со Исланд

Познат е составот на македонската репрезентација.

Повеќе

03.05.2017Репрезентации

Сензација? Украина ја совлада и Чешка

По Исланд, и Чешка совладана од Украина.

Повеќе

01.05.2017Репрезентации

Македонската ракометна репрезентација ги почна подготовките за средбите со Исланд

Репрезентативците денеска ги започнаа подготовките за средбите со Исланд.

Повеќе
 
123...14               

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Поширокиот список на селекторот Симовски за баражот со Шведска

Младинците ги дознаа противниците во групната фаза на СП во Алжир

Македонија, сместена во третиот шешир, утре ќе ги дознае противниците од групата на СП во Алжир


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ