Трансфери

13.07.2017Трансфери

Даниел Дупјачанец кариерата ќе ја продолжи во Азоти Пулави

Поранешниот голман на Металург ќе настапува во првенството на Полска.

Повеќе

04.07.2017Светот на ракометот

Ваел Жалуз сепак останува во Барселона

Левиот бек го продолжи договорот до 2021 година.

Повеќе

04.07.2017Трансфери

Аце Јоновски ќе потпише за СГ Ратинген

Специјалистот за одбрана ќе настапува за екипа од третата Бундеслига.

Повеќе

01.09.2016Ракометни вести

Елверум се засили со Словенецот Тине Поклар

Нашиот противник од групната фаза во Лигата на шампионите се засили со ракометар од Словенија.

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Даниел Дупјачанец кариерата ќе ја продолжи во Азоти Пулави

Ваел Жалуз сепак останува во Барселона

Аце Јоновски ќе потпише за СГ Ратинген


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ