Ракометни вести

26.03.2017Светот на ракометот

Сите резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

Завршија првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите.

Повеќе

26.03.2017Репрезентации

Македонија ќе организира уште едно младинско ЕП

Ново признание за нашиот ракомет.

Повеќе

19.03.2017Репрезентации

Младинките на Македонија обезбедија пласман на ЕП во Словенија

Победата над Фарските Острови ни обезбеди учество на ЕП во Словенија.

Повеќе

18.03.2017Репрезентации

Младинките на Македонија високо ја совладаа Молдавија.

Прва победа на нашите младинки.

Повеќе

18.03.2017Репрезентации

Сениорките на Србија повторно подобри од Македонија

Втор пораз на Македонија во пријателскиот двомеч со Србија.

Повеќе

17.03.2017Репрезентации

Тежок пораз на младинската репрезентација на Македонија

Младинките високо поразени на првата средба од квалификациите за настап на ЕП во Словенија во 2017.

Повеќе

17.03.2017Репрезентации

Првата контролка и припадна на селекцијата на Србија

Србија подобра од Македонија во првиот контролен натпревар одигран денеска во Автокоманда.

Повеќе

13.03.2017Светот на ракометот

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

Осминафиналните двојки во Лигата на шампионите.

Повеќе

09.03.2017Репрезентации

Собир на женската младинска репрезентација

И младинките ќе се подготвуваат за своите квалификации.

Повеќе

07.03.2017Репрезентации

Симе Симовски ја објави листата на ракометарки за ЕХФ-неделата

Списокот на селекторот Симовски.

Повеќе
 
123...19                    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Сите резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

Македонија ќе организира уште едно младинско ЕП

Младинките на Македонија обезбедија пласман на ЕП во Словенија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ