Топ Вести

Резултати од 1. коло на мини-лигата на Металург, група Запад. Табела

26.04.2016 15:15
13076562_1061048790632815_6949992940128840944_n

Во Кичево се одржа првиот турнир во мини-лигата на Металург, група Запад.

.

Постигнати се следните резултати:

Maкалоски – Kaрафилоски 20-5  (машки)

Сани – Tиквеш 15-14  (машки)

Maкалоски – Kaрафилоски 5-10  (женски)

Сани – Maкалоски 6-7  (женски)

Kaрафилоски – Сани 12-7  (женски)

.

Табела:

Capture

Прочитано 522 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 5 =