Топ Вести

Резултати од 5. коло од натпреварите во Лигата и мини-лигата на група Исток. Табели

09.05.2016 20:31
13151759_553380318157313_6401593542800177511_n

Во Кратово е одиграно 5. коло од натпреварите во Лигата и мини-лигата на група Исток и постигнати се следните резултати:

.

Торо Спорт – Астра Спорт  5:14  (женски)

Кочо Рацин – Брегалница  13:4  (женски)

Торо Спорт – Астра Спорт  8:8  (машки)

Брегалница – Младинец  14:21  (машки)

.

Capture

 

Прочитано 461 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 9 =