Резултати од вчерашните пријателски средби пред ЕП во Хрватска

07.01.2018 10:59
JLR_7551

И вчера се одиграни поголем број на меѓународни пријателски средби од кои еден дел беа во функција на подготовки за претстојното ЕП во Хрватска.

.

Резултати:

Куба – Алжир  20:32 (10:13)

Шведска – Унгарија  29:29 (16:15)

БиХ – Саудиска Арабија  22:27 (11:13)

Тунис – Бахреин  24:25 (13:13)

Полска – Белорусија  28:27 (14:15)

Португалија – Романија  23:26 (10:15)

Шпанија – Аргентина  31:28 (15:13)

Една средба е одиграна и во рамките на квалификации за настап на бараж за СП 2019 во Данска и во Германија:

Русија – Луксембург  28:17 (15:10)

.

И денеска ќе се одиграат неколку пријателски средби:

Германија – Исланд

Чешка – Австрија

Иран – Оман

Белорусија – Аргентина

Шпанија – Полска

Во рамките на квалификации за настап на бараж за СП 2019 во Данска и во Германија, денеска ќе се играат следните средби:

Холандија – Турција

Словачка – Финска

Грчка – Белгија

Швајцарија – Естонија

Прочитано 843 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 2 =