Резултати во СЕХА-лигата. Моментална табела

04.02.2018 22:33
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

Во првите четири дена од февруари во СЕХА-лигата се одиграни неколку средби и постигнати се следните резултати:

.

01.02.2018 г.:  Мешков Брест – Вардар  25:25 (12:12)

03.02.2018 г.:  Татран Прешов – Вардар  22:30 (13:14)

03.02.2018 г.:  Горење Велење – Нексе  30:30 (13:14)

04.02.2018 г.:  Металург – Војводина  30:26 (21:9)

04.02.2018 г.:  Цеље ПЛ – ППД Загреб  23:30 (12:19)

.

Табела:

1. Вардар 13 12 1 0 413 : 314 37
2. ППД Загреб 13 9 1 3 379 : 333 28
3. Цеље ПЛ 13 8 2 3 377 : 351 26
4. Мешков Брест 12 7 1 4 349 : 330 22
5. Горење Велење 13 5 3 5 362 : 347 18
6. Татран Прешов 13 5 1 7 367 : 366 16
7. Металург 13 5 1 7 350 : 368 16
8. Нексе 13 1 5 7 335 : 372 8
9. Динамо Панчево 12 2 1 9 309 : 374 7
10. Војводина 13 2 0 11 315 : 401 6
Прочитано 986 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 5