РК Металург

15.07.2017Лига на шампионите

Сезоната во Лигата на шампионите ја почнуваме со гостувањето кај Монпелје

ЕХФ го објави распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите.

Повеќе

14.07.2017Лига на шампионите

Металург се засили на деснокрилната позиција

Нов ракометар во редовите на Металург.

Повеќе

13.07.2017СЕХА лига

Градскиот ривал е наш противник во првото коло од новата сезона во СЕХА-лигата

СЕХА-лигата денеска го објави распоредот на натпреварите за сезона 2017/18.

Повеќе

07.07.2017СЕХА лига

СЕХА лигата во новата сезона ќе биде драстично ослабната, со откажувањето на Веспрем

Заминаа Веспрем и Борац од Бања Лука, се вратија српските клубови.

Повеќе

02.07.2017Лига на шампионите

Филип Кузмановски: Машки ќе се бориме против секого во Лигата на шампионите

Капитенот на Металург оптимистички гледа на претстојната сезона во Лигата на шампионите.

Повеќе

01.07.2017Лига на шампионите

Лино Червар: Ако играме добро, и најтешката група е лесна

Лино Червар ја искоментира групата “Д“ од Лигата на шампионите.

Повеќе

30.06.2017Лига на шампионите

Металург ги доби противниците во групната фаза од Лигата на шампионите

Оваа сезона Металург ќе се натпреварува во групата “Д“.

Повеќе

26.06.2017Лига на шампионите

Металург е носител на група при извлекување на ждрепката за групите “Ц“ и “Д“

Уште едно признание за нашиот клуб.

Повеќе

24.06.2017Лига на шампионите

Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите

ЕХФ ја прифати апликацијата на Металург.

Повеќе

21.06.2017РК Металург

Трансфер-информации од Металург

Кој дојде и кој замина од Металург.

Повеќе
 
123...41                                          

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Сезоната во Лигата на шампионите ја почнуваме со гостувањето кај Монпелје

Металург се засили на деснокрилната позиција

Градскиот ривал е наш противник во првото коло од новата сезона во СЕХА-лигата


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ