РК Металург 2

24.05.2017Домашно првенство

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

Неочекувано лесно Металург 2 го надигра тимот на Радовиш.

Повеќе

14.05.2017Домашно првенство

Добриот Металург 2 сепак поразен од Пролет

Уште еден пораз на Металург 2.

Повеќе

29.04.2017Домашно првенство

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Вардар Јуниор

Фотографии од средбата.

Повеќе

29.04.2017Домашно првенство

Вардар Јуниор повторно подобар од Металург 2

Нов пораз на Металург 2.

Повеќе

27.04.2017Домашно првенство

Добриот отпор на Металург 2 недоволен за бодови во Прилеп

Ракометарите на Металург 2 загубија во Прилеп.

Повеќе

23.04.2017Куп на Македонија

Металург 2 го загуби полуфиналето од четврт-финалната група 2 во Купот на Македонија

Подобра од нас беше екипата на Охрид.

Повеќе

19.04.2017Домашно првенство

Прва победа на Металург 2 во плејаут-фазата

Металург 2 го совлада тимот на Работнички.

Повеќе

09.04.2017Домашно првенство

Металург 2 е поразен во Радовиш

Трет пораз на Металург 2 во плејаут-фазата.

Повеќе

05.04.2017Домашно првенство

Пролет од Автокоманда замина со полн плен

Уште еден пораз на Металург 2.

Повеќе

01.04.2017Домашно првенство

Металург 2 поразен во мечот со Вардар Јуниор

Во судирот на двете втори екипи на нашите најдобри ракометни клубови, Металург 2 е поразен од Вардар Јуниор.

Повеќе
 
123...8         

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

Добриот Металург 2 сепак поразен од Пролет

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Вардар Јуниор


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ