Топ Вести

Седуммина кадети на Металург во скратениот список на селекторот Брестовац

16.10.2017 15:33
f566d7c6a283831878c9cb1cc84d651d

По широкиот список со имињата на 46 ракометари, кои трајно ќе ги опсервира селекторот и неговиот стручен тим, Данило Брестовац го објави и својот скратен список во кој има само 18 имиња на ракометари од кои ќе се скрои кадетската репрезентација на Македонија за настап на турнирот во Полска. Овој турнир се игра во Плоцк, во период од 26 до 29 октомври оваа година.

Овој турнир е дел од долгорочната подготовка на кадетската репрезентација за настапот на СП во 2019 година, чиј домаќин ќе биде Скопје.

Во скратениот список на селекторот Брестовац се најдоа и седуммина ракометари на Металург и на Металург 2.

.

Скратениот список:

22551702_10212205327961606_2038645207_n-e1508157765975

Прочитано 669 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 2