СЕХА лига

13.07.2017СЕХА лига

Градскиот ривал е наш противник во првото коло од новата сезона во СЕХА-лигата

СЕХА-лигата денеска го објави распоредот на натпреварите за сезона 2017/18.

Повеќе

07.07.2017СЕХА лига

СЕХА лигата во новата сезона ќе биде драстично ослабната, со откажувањето на Веспрем

Заминаа Веспрем и Борац од Бања Лука, се вратија српските клубови.

Повеќе

07.03.2017СЕХА лига

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата

Нексе ја заслужи победата вели Лино Червар.

Повеќе

07.03.2017СЕХА лига

Металург поразен во Нашице

Пораз на Металург во Нашице.

Повеќе

06.03.2017СЕХА лига

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Гласајте за нашиот Мартин Томовски.

Повеќе

06.03.2017СЕХА лига

Металург ослабен за средбата со Нексе

Металург не може да смета на својот најсилен состав.

Повеќе

06.03.2017РК Металург

Металург замина за Хрватска. Прво средба со екипата на Нексе, а потоа и подготовки во Пореч

Металург замина за Хрватска.

Повеќе

04.03.2017СЕХА лига

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

Гласајте за нашиот Немања Обрадовиќ.

Повеќе

02.03.2017СЕХА лига

Филип Кузмановски во идеалниот тим на СЕХА-лигата за февруари

Кузмановски е прогласен за најдобар среден бек на лигата за месец февруари.

Повеќе

28.02.2017СЕХА лига

Александар Јовиќ: Направивме премногу грешки

Прес-конференција по средбата со Извиѓач.

Повеќе
 
123...10           

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Градскиот ривал е наш противник во првото коло од новата сезона во СЕХА-лигата

СЕХА лигата во новата сезона ќе биде драстично ослабната, со откажувањето на Веспрем

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ