СЕХА лига

07.03.2017СЕХА лига

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата

Нексе ја заслужи победата вели Лино Червар.

Повеќе

07.03.2017СЕХА лига

Металург поразен во Нашице

Пораз на Металург во Нашице.

Повеќе

06.03.2017СЕХА лига

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Гласајте за нашиот Мартин Томовски.

Повеќе

06.03.2017СЕХА лига

Металург ослабен за средбата со Нексе

Металург не може да смета на својот најсилен состав.

Повеќе

06.03.2017РК Металург

Металург замина за Хрватска. Прво средба со екипата на Нексе, а потоа и подготовки во Пореч

Металург замина за Хрватска.

Повеќе

04.03.2017СЕХА лига

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

Гласајте за нашиот Немања Обрадовиќ.

Повеќе

02.03.2017СЕХА лига

Филип Кузмановски во идеалниот тим на СЕХА-лигата за февруари

Кузмановски е прогласен за најдобар среден бек на лигата за месец февруари.

Повеќе

28.02.2017СЕХА лига

Александар Јовиќ: Направивме премногу грешки

Прес-конференција по средбата со Извиѓач.

Повеќе

28.02.2017СЕХА лига

Само бод за Металург од гостувањето во Љубушки

Металург не ја продолжи својата победничка серија.

Повеќе

26.02.2017СЕХА лига

Металург замина за Љубушки

Металург замина за Љубушки, на средба со екипата на Извиѓач.

Повеќе
 
123...10           

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата

Металург поразен во Нашице

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ