СЕХА-лигата ги одреди дерби-натпреварите на првите четири кола

17.08.2017 22:52
seha

СЕХА-лигата ги одреди дерби-натпреварите во првите четири кола.

Во првото коло тоа е натпреварот меѓу екипите на Горење Велење и на Цеље, а оваа средба се игра на 30 август.

Во второто коло тоа е натпреварот меѓу екипите на Татран Прешов и на ППД Загреб, а оваа средба се игра на 6 септември.

Во третото коло тоа е натпреварот меѓу екипите на Вардар и на Мешков Брест, а оваа средба се игра на 9 септември.

Во четвртото коло тоа е натпреварот меѓу екипите на ППД Загреб и на Цеље, а оваа средба се игра на 19 септември.

Прочитано 1.713 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 0