Топ Вести

Сезоната во Лигата на шампионите ја почнуваме со гостувањето кај Монпелје

15.07.2017 21:30
18768540_1556381027706415_7669037701448840492_o

Европската куќа на ракометот го објави распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите.

Металург веќе во првото коло ќе го има најтешкиот натпревар во целата групна фаза, бидејќи гостува кај екипата на Монпелје, главниот фаворит во нашата група “Д“

Сите десет натпревари ќе се одиграат во 2017 година

 

Еве како се распоредени нашите натпревари во групната фаза:

Коло 01, 13.-17.09.2017Монпелје – Металург

Коло 02, 20.-24.09.2017 Металург – Бешикташ

Коло 03, 27.09.-01.10.2017Металург – Квалификант

Коло 04, 04.-08.10.2017Мотор Запорожје – Металург

Коло 05, 11.-15.10.2017Чеховски Медведи – Металург

Коло 06, 01.-05.11.2017Металург – Чеховски Медведи

Коло 07, 08.-12.11.2017Металург – Монпелје

Коло 08, 15.-19.11.2017Бешикташ – Металург

Коло 09, 22.-26.11.2017Металург – Мотор Запорожје

Коло 10, 29.11.-03.12.2017Квалификант – Металург

Прочитано 2.606 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 7 =