Составите на Металург и на Мотор Запорожје за денешната средба

25.11.2017 13:10
GIL_9643_resize_resize

Во 17.30 часот, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, Металург ќе ја одигра својата последна домашна средба во рамките на актуелната сезона во Лигата на шампионите. Наш денешен противник е екипата на украинскиот шампион Мотор Запорожје, која веќе има обезбедено настап во следната фаза на Лигата на шампионите.

Тренерите веќе ги соопштија составите на своите екипи, па Металург и Мотор Запорожје ќе настапат со следните ракометари:

.

Металург: Арсиќ, Томовски, Даниловски, Анџелиќ, Арсеновски, Димитриевски, Гуглета, Илиќ, Јагањац, Кузмановски, Палевски, Пешевски, Петров, Серафимов, Токиќ и Велковски.

Мотор Запорожје: Киреев, Комок, Терехов, Бабичев, Буиненко, денисов, Дорошчук, Козакевич, Маласинскас, Пачковски, Пукховски, Шелменко, Шевелев, Шинкел, Тцелишев и Жук.

Судии: Јири Опава и Павел Валек од Чешка.

Делегат: Ајберк Дилмен од Турција.

Прочитано 438 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 18