Томовски во топ 5 одбрани на 13. коло на СЕХА-лигата

11.02.2018 23:50
GIL_9803_resize

Голманот на Металург Мартин Томовски има една од петте најдобри одбрани во 13. коло на СЕХА-лигата.

Покрај Мартин Томовски, во изборот се и остварувањата на Аријан Јовиќ (ППД Загреб), Страхиња Милиќ (Вардар), Клемен Ферлин (Горење Велење) и на Иван Мацкевич (Брест Мешков).

.

Прочитано 524 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 2