Топ Вести

Топ 10 листа на стрелци во Лигата на шампионите, по завршувањето на групната фаза

05.03.2018 14:57
top-10-posts-for-august-2013_resize

Со комплетирањето на последното коло во групите “А“ и “Б“, заврши групната фаза во Лигата на шампионите.

Најдобар стрелец во групната фаза е Уве Генсхајмер од ПСЖ, кој во моментот има 80 постигнати гола, пет повеќе од второпласираниот Андре Шмид од Р.Н.Левен.

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 224 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 11