Топ-10 листа на стрелци во Лигата на шампионите

26.11.2017 21:46
top-10-list-2010-resized-600_resize_resize

Ви ја претставуваме листата на десетте најдобри стрелци во Лигата на шампионите, по девет минати кола.

Нашиот Халил Јагањац моментално е на делба на шестата позиција, но нема да може уште долго да остане на оваа листа, бидејќи Металург има да одигра уште само една средба, а Лигата на шампионите уште не е стигната до половина од сезоната.

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 437 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 2