Топ Вести

Топ 5 листа на стрелци во Лигата на шампионите

08.10.2017 19:31
17274.4e95ade0.5000x5000o.12ec1f6bda23

По четири кола, во Лигата на шампионите се издвоија петмина ракометари со најмногу постигнати голови.

.

Топ 5:

0f462465-e415-4a68-adf6-71517abdd52f

.

Од ракометарите на Металург најблиску до овие петмина стрелци е Халил Јагањац, со 25 постигнати гола. Следен е Филип Кузмановски, со 15 гола. По 10 гола имаат Илиќ, Анџелиќ, Гуглета и Пешевски.

Прочитано 472 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 1