Турнири/подготовки

29.04.2017Турнири/подготовки

ПАОК подобар во дуелот со ЖРК Металург

Во Автокоманда се одигра меѓународна средба.

Повеќе

11.09.2016Турнири/подготовки

ЖРК Металург го освои турнирот во Сливница (Бугарија)

ЖРК Металург е победник на дводневниот турнир во Бугарија

Повеќе

10.09.2016Турнири/подготовки

Прва победа на ЖРК Металург на турнирот во Бугарија

Девојките стартуваа со победа

Повеќе

10.09.2016Турнири/подготовки

ЖРК Металург замина на турнир во Бугарија

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

ПАОК подобар во дуелот со ЖРК Металург

ЖРК Металург го освои турнирот во Сливница (Бугарија)

Прва победа на ЖРК Металург на турнирот во Бугарија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ