Турнири/подготовки

17.03.2017РК Металург

Фотогалерија од тренингот на Металург во Пореч

Фотографии од тренингот.

Повеќе

15.03.2017Домашно првенство

Металург подобар од Пореч во пријателски натпревар

Металург го одигра првиот контролен натпревар во Пореч.

Повеќе

31.08.2016Турнири/подготовки

Мартин Марчец: Наше е напорно да работиме, да покажеме карактер, а резултатите ќе си дојдат сами

Мартин Марчец: Наше е напорно да работиме, да покажеме карактер, а резултатите ќе си дојдат сами

Повеќе

28.08.2016Турнири/подготовки

Лошиот финиш го чинеше Металург пораз од Нексе

За жал денеска се повтори тоа што ни се случи и вчера на средбата со Мешков Брест.

Повеќе

27.08.2016Турнири/подготовки

По голема борба, Металург загуби од екипата на Мешков Брест

По голема борба, Металург загуби од екипата на Мешков Брест

Повеќе

26.08.2016Турнири/подготовки

Ден по првото коло, свечено е отворен турнирот во Кањижа

Ден по првото коло, свечено е отворен турнирот во Кањижа

Повеќе

25.08.2016Турнири/подготовки

Металург победнички го почна турнирот во Кањижа

Повеќе

25.08.2016Турнири/подготовки

Металург денеска на мегдан со Партизан

Повеќе

23.08.2016Турнири/подготовки

Металург утре заминува за Србија

Утре, веднаш по утринскиот тренинг, нашите ракометари заминуваат за Србија, каде ќе учествуваат на силниот 6. Меѓународен ракометен турнир “Кањижа Куп“ 2016, кој се игра о...

Повеќе

23.08.2016Турнири/подготовки

Червар: Задоволен сум, но имаме уште многу работа

Металург е во заврша фаза од подготовките, а од четврток ќе учествува и на турнирот во Кањижа. Во Струга Металург го загуби првото место по изведување на пенали, а досега...

Повеќе
 
1234     

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од тренингот на Металург во Пореч

Металург подобар од Пореч во пријателски натпревар

Мартин Марчец: Наше е напорно да работиме, да покажеме карактер, а резултатите ќе си дојдат сами


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ