Топ Вести

Унгарија е нашиот последен противник на СП во Алжир

29.07.2017 16:33
20247612_1417748711606735_4524101713847372620_o

Репрезентацијата на Унгарија е нашиот последен противник на СП во Алжир и уште таа ни стои на патот до историското петто место.

Предмалку Унгарија го совлада Тунис, со резултат 30:34 (14:17).

Историската битка за петтото место на програмата е утре, со почеток во 14 часот.

 

Сите натпревари на Унгарија на СП во Алжир:

Групна фаза:

Германија – Унгарија 25:21 (11:12)

Унгарија – Норвешка 22:31 (13:20)

Унгарија – Чиле 39:23 (18:13)

Кореја – Унгарија 30:40 (15:20)

Фарски Острови – Унгарија 23:32 (12:18)

Осминафинале:

Унгарија – Словенија 26:25 (12:10) (21 : 21)

Четврт-финале:

Унгарија – Шпанија 29:30 (12:15)

Пласман од 5 до 8 места:

Тунис – Унгарија 30:34 (14:17)

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =