Уште еден лош ден за екипите на Металург на турнирот во Белград

28.12.2017 20:58
22122017211302_web_trofej-beograda-novogodisnji-rukometni-turnir-2017-fc02a

Ниту денеска нашите екипи не се прославија на меѓународниот турнир во Белград. Одигравме вкупно седум средби, а добивме само две, додека на пет средби забележавме порази. Сите наши екипи утре ќе играат за пласман од 9 до 12, односно од 9 до 16 места.

.

Резултати:

Машки 2001  (Александар Јовиќ)

Вчера:

Урбан Скејп – Металург  18:13

Денеска:

09.50 часот:   Први Ас – Металург  19:22

14.00 часот:   Металург – Партизан  18:21

Утре екипата ќе игра за пласман од 9 до 12 места:

11.30 часот:   Металург – Синѓелиќ

Машки 2003  (Оливер Димитриоски)

Вчера:

Металург – Стрпче 2  17:7

Денеска:

10.45 часот:   Студенски Град – Металург  18:9

15.35 часот:   Металург – Раднички  17:14

Утре екипата ќе игра за пласман од 9 до 12 места:

10.10 часот:   Рибница – Металург

Женски 2001  (Даниела Тасеска)

Вчера:

Белград – Металург  27:13

Денеска:

09.00 часот:   Јуниор – Металург  27:16

13.10 часот:   Шрам СГ – Металург  28:17

Утре екипата ќе игра за пласман од 13 до 16 места:

12.20 часот:   Копар – Металург

Женски 2003  (Наталија Тодоровска)

Вчера:

Металург – Копар  6:10

Беране – Металург  18:7

Денеска:

09.40 часот:   Металург – Авала  8:17

Утре, екипата ќе игра за пласман од 13 до 16 места:

11.40 часот:   Медицинар – Металург

Прочитано 313 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 10