Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига

05.06.2017 17:35
_DSC0041_resize

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига.

Металург 2, кој плејаут-фазата ја заврши на претпоследното место, за опстанокот во машката Суперлига ќе се бори со второпласираната екипа во Прва лига тимот на Вардар 2.

Средбата се игра во салата Автокоманда, со почеток во 17.30 часот.

Прочитано 8 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4