Ракометна академија

25.03.2017Машки

Младинците на Вардар Јуниор немаа никаква шанса против Металург

Младинците на Вардар Јуниор и вторпат се поразени од Металург.

Повеќе

19.03.2017Машки

И Аеродром Вардар го положи оружјето пред пионерите на Металург

Пионерите на Металург совладаа уште еден свој противник.

Повеќе

19.03.2017Машки

Младинците на Металург победнички се вратија од Струмица

Младинците на Металург го декласираа противникот на негов терен.

Повеќе

19.03.2017Мини-лига

Комплетни резултати од 3. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје. Табели

Резултати и табели.

Повеќе

18.03.2017Мини-лига

Денешни резултати од третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Скопје

Денеска се одиграни 14 средби.

Повеќе

13.03.2017Мини-лига

Овој викенд се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

Во Автокоманда ќе се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје.

Повеќе

12.03.2017Мини-лига

Во Берово се одигра 3. коло на мини-лигата на Металург, регион Исток

Одигран е третиот турнир во мини-лигата на Металург, регион Исток.

Повеќе

12.03.2017Машки

Пионерите на Металург го совладаа тимот на Шкупи.

Уште еден триумф на нашите пионери.

Повеќе

12.03.2017Машки

И покрај силниот отпор, младинците на Делчево Вардар ги оставија бодовите во Автокоманда

Нова победа на младинците на Металург.

Повеќе

11.03.2017Женски

Осум од осум за кадетките на ЖРК Металург

Нашите кадетки и натаму се со максимален бодовен ефект.

Повеќе
 
123...9          

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Младинците на Вардар Јуниор немаа никаква шанса против Металург

И Аеродром Вардар го положи оружјето пред пионерите на Металург

Младинците на Металург победнички се вратија од Струмица


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ