Ракометна академија

25.05.2017Мини-лига

Во Кочани се одигра фајналфор-турнирот за регионот Исток. Резултати

Стана познато кои екипи од Исток обезбедија учество на завршницата во Скопје.

Повеќе

23.05.2017Ракометна академија

Металург и натаму е најдоброто место за развој на младите ракометари и ракометарки

Секоја година нови трофеи ги красат нашите витрини.

Повеќе

22.05.2017Мини-лига

Овој викенд се игра последното коло во мини-лигата на Металург за Скопје

Во Автокоманда викендов ќе се одиграат последните кола во мини-лигата за Скопје.

Повеќе

22.05.2017Мини-лига

Во Кавадарци се одигра последното коло во мини-лигата на Металург за Исток. Конечни табели

Заврши групната фаза во регионот Исток.

Повеќе

20.05.2017Женски

Пионерките на ЖРК Металург станаа вицешампионки на Македонија

Нашите пионерки го освоија среброто на првенството на Македонија.

Повеќе

20.05.2017Женски

Пионерките на Металург во финалето на пионерската лига на Македонија

И пионерките ќе се борат за титулата.

Повеќе

14.05.2017Машки

Комплетна доминација: И пионерите на Металург станаа шампиони на Македонија

Петта титула во витрините на Металург.

Повеќе

14.05.2017Машки

Во финалето на фајналфорот во машка пионерска конкуренција ќе играат две екипи на Металург

Металург и Торо Спорт ќе играат во финалето на пионерската лига на Македонија.

Повеќе

13.05.2017Женски

По победата во Делчево, младинките на ЖРК Металург и официјално се шампионки на Македонија

Целосна доминација на нашите младинки.

Повеќе

12.05.2017Женски

Младинките на ЖРК Металург ја одбранија шампионската титула

Нова титула во годинешното салдо на Металург.

Повеќе
 
123...12             

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Во Кочани се одигра фајналфор-турнирот за регионот Исток. Резултати

Металург и натаму е најдоброто место за развој на младите ракометари и ракометарки

Овој викенд се игра последното коло во мини-лигата на Металург за Скопје


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ