Ракометна академија

21.11.2016Машки

Младинците на Металург 2 го “решија“ и Еурофарм Работник

Продолжува победничката серија на младинците на Металург 2.

Повеќе

20.11.2016Машки

Младинците на Металург го надиграа Борец

Младинците на Металург не го испуштаат врвот на табелата.

Повеќе

19.11.2016Машки

Кадетите на Металург славеа во Неготино

Четврта победа на нашите кадети.

Повеќе

19.11.2016Женски

Екипата на Делчево Вардар е најновата жртва на нашите младинки

Младинките на ЖРК Металург “газат“ се пред себе.

Повеќе

18.11.2016Машки

Дербито во пионерската лига му припадна на Металург

Седми натпревар - седма победа на нашите најмлади ракометари.

Повеќе

13.11.2016Машки

Битката меѓу кадетите на Металург и на Пролет им припадна на нашите ракометари

Жестока борба меѓу двата кадетски тима.

Повеќе

13.11.2016Женски

Пионерките на ЖРК Металург лесно против ЖРК Алушовски

Нова победа на нашите пионерки.

Повеќе

12.11.2016Женски

Младинките на ЖРК Металург остварија уште една победа

Нов натпревар за младинките на ЖРК Металург и нова победа.

Повеќе

12.11.2016Машки

Младинците на Металург го надиграа тимот на Македонија Ѓ.П.

Нова победа на младинците на Металург.

Повеќе

12.11.2016Машки

Дербито во младинската лига им припадна на младинците на Металург 2

Петта победа на младинците на Металург 2.

Повеќе
 
191011...13              

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Младинците на Металург 2 обезбедија финале во младинската лига на Македонија

Пионерите на Металург го совладаа тимот на Македонија Ѓ.П. и ќе настапат на пионерскиот фајналфор

Осма едноподруго победа на пионерките на ЖРК Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ