Ракометна академија

11.03.2017Машки

Кадетите на Металург стигнаа и до седмата победа

Нашите кадети немаат загубен бод во досегашниот тек на првенството.

Повеќе

11.03.2017Машки

Младинците на Металург 2 ја забележаа и деветтата едноподруго победа

Нашите младинци и натаму редат само победи

Повеќе

08.03.2017Женски

Второ реми меѓу младинките на ЖРК Металург и на Вардар СЦЈС

По вторпат нерешен исход на младинското женско дерби.

Повеќе

08.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата женска школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Уште една наша школа во Скопје.

Повеќе

07.03.2017Машки

Младинците на Металург повторно ремизираа со екипата на Пролет

По вторпат без победник во натпревар со екипата на Пролет.

Повеќе

06.03.2017Мини-лига

Во Берово во претстојниот викенд ќе се игра 3-от турнир во мини-лигата на Металург, група Исток

Ни претстои третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Исток.

Повеќе

04.03.2017Женски

Кадетките на ЖРК Металург повторно подобри од Вардар

Нова победа на нашите кадетки над екипата на Вардар.

Повеќе

04.03.2017Машки

Младинците на Металург 2 го надиграа Охрид

Нова победа на младинците на Металург 2.

Повеќе

04.03.2017Машки

Пионерите на Металург газат се пред себе

Пионерите ја извојуваа својата десета едноподруго победа.

Повеќе

03.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Кочо Рацин“ во Петровец

Уште една скопска школа во системот на Академија Металург.

Повеќе
 
123...9          

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Комплетни резултати од 3. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје. Табели

Денешни резултати од третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Скопје

Овој викенд се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ