Ракометна академија

11.03.2017Машки

Младинците на Металург 2 ја забележаа и деветтата едноподруго победа

Нашите младинци и натаму редат само победи

Повеќе

08.03.2017Женски

Второ реми меѓу младинките на ЖРК Металург и на Вардар СЦЈС

По вторпат нерешен исход на младинското женско дерби.

Повеќе

08.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата женска школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Уште една наша школа во Скопје.

Повеќе

07.03.2017Машки

Младинците на Металург повторно ремизираа со екипата на Пролет

По вторпат без победник во натпревар со екипата на Пролет.

Повеќе

06.03.2017Мини-лига

Во Берово во претстојниот викенд ќе се игра 3-от турнир во мини-лигата на Металург, група Исток

Ни претстои третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Исток.

Повеќе

04.03.2017Женски

Кадетките на ЖРК Металург повторно подобри од Вардар

Нова победа на нашите кадетки над екипата на Вардар.

Повеќе

04.03.2017Машки

Младинците на Металург 2 го надиграа Охрид

Нова победа на младинците на Металург 2.

Повеќе

04.03.2017Машки

Пионерите на Металург газат се пред себе

Пионерите ја извојуваа својата десета едноподруго победа.

Повеќе

03.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Кочо Рацин“ во Петровец

Уште една скопска школа во системот на Академија Металург.

Повеќе

01.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Автокоманда“ во Автокоманда

Се работи за една од најстарите школи на Металург.

Повеќе
 
1234...10           

Следен натпревар

Првенство на Македонија25.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Металург 5 15
2. Вардар 4 9
3. Охрид 5 6
4. Работник 5 6
5. Пелистер 5 3
6. Борец 4 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Прв пораз на кадетите на Металург

Кадетките на ЖРК Металург се старо-нови шампионки на Македонија

В недела во Виница се игра 4-от турнир во мини-лигата на Металург, група Исток


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ