Ракометна академија

01.03.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Автокоманда“ во Автокоманда

Се работи за една од најстарите школи на Металург.

Повеќе

27.02.2017Женски

Кадетките на ЖРК Металург пресилни за Куманово

Нова победа на кадетките на ЖРК Металург.

Повеќе

26.02.2017Мини-лига

Резултати од денеска завршеното 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје. Табели

Завршија сите средби од 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје.

Повеќе

25.02.2017Мини-лига

Резултати од денешните средби од 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје

Во Автокоманда почнаа натпреварите од 2. коло на мини-лигата на Металург во групата Скопје.

Повеќе

24.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Крум Тошев“ во Трубарево

Уште една наша школа од скопскиот регион.

Повеќе

22.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Стив Наумов“ во Автокоманда

Уште една наша школа од Скопје.

Повеќе

20.02.2017Мини-лига

Во Македонска Каменица се одигра вториот турнир од Лигата на Металург, група Исток

Во Македонска Каменица се одигра вториот турнир од Лигата на Металург, група Исток.

Повеќе

20.02.2017Мини-лига

Овој викенд се игра второто коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

Викендов Автокоманда ќе биде епицентар на детскиот ракомет.

Повеќе

13.02.2017Ракометна академија

Наталија Тодоровска е ново тренерско име во Металург

Наталија Тодоровска е новото тренерско засилување во Металург.

Повеќе

11.02.2017Ракометни школи

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода

Серијал за нашите школи во Скопје.

Повеќе
 
1234...9          

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Во Берово се одигра 3. коло на мини-лигата на Металург, регион Исток

Пионерите на Металург го совладаа тимот на Шкупи.

И покрај силниот отпор, младинците на Делчево Вардар ги оставија бодовите во Автокоманда


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ