Ракометна академија

16.10.2016Пионери

Пионерите на Металург го надиграа Шкупи

Лесна победа на нашите пионери.

Повеќе

08.10.2016Женски

Кадетките на Вардар Неготино торпедирани во Автокоманда

Нова висока победа на кадетките на ЖРК Металург

Повеќе

01.10.2016Женски

Кадетките на Металург го декласираа Вардар

Вардарки декласирани во Кале

Повеќе

01.10.2016Пионери

Пионерите на Металург стартуваа со победа

Почна пионерското првенство на Македонија.

Повеќе

26.09.2016Женски

Кадетки: Требаше да биде дерби, а испадна катастрофа на кумановки

Каастрофален пораз на кадетките на Куманово во Автокоманда.

Повеќе
 
1789          

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Крум Тошев“ во Трубарево

Академија Металург: Ви ја претставуваме нашата школа “Стив Наумов“ во Автокоманда

Во Македонска Каменица се одигра вториот турнир од Лигата на Металург, група Исток


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ