Ракометна академија

17.12.2016Ракометна академија

Девет победи на екипите на Металург на турнирот во Нови Сад

Екипите на Металург редат само победи

Повеќе

16.12.2016Ракометна академија

Четири екипи на Металург ќе настапат на 6. издание на турнирот “Растеме“ во Нови Сад

Четири екипи на Металург заминаа за Нови Сад, каде ќе настапат на 6. издание на турнирот “Растеме - Трофеј на градот Нови Сад“.

Повеќе

11.12.2016Мини-лига

Мини-лига на Металург за Скопје: Резултати и табели

Резултати и табела.

Повеќе

11.12.2016Мини-лига

Резултати од неделните средби во мини-лигата на Металург за Скопје

Денеска се одиграни последните 4 средби од првиот турнир во мини-лигата на Металург, за Скопје.

Повеќе

05.12.2016Мини-лига

Во Делчево се одигра првиот турнир од Лигата на Металург, група Истоk

На Истокот почна Лигата на Металург.

Повеќе

04.12.2016Машки

Пионерите на Металург го освоија турнирот на Кромак

Нов успех на нашите пионери.

Повеќе

30.11.2016Ракометна академија

Наскоро почнуваат натпреварувањата во Лигата на Академија Металург

Почнуваат натпреварувањата меѓу екипите од школите на Металург.

Повеќе

29.11.2016Ракометна академија

Никој како Металург: Нашите екипи водечки во сите помлади категории

Апсолутна доминација на Металург.

Повеќе

28.11.2016Машки

Пионерите на Металург ја совладаа и екипата на Македонија Ѓ.П.

Осми натпревар и осма победа на нашите пионери.

Повеќе

28.11.2016Машки

Младинците на Вардар минаа низ мелницата на Металург

Младинците на Вардар тешко страдаа во Автокоманда.

Повеќе
 
18910...13              

Следен натпревар

Регионална СЕХА-лига02.09.2017 | 17:45

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

По победата во Делчево, младинките на ЖРК Металург и официјално се шампионки на Македонија

Младинките на ЖРК Металург ја одбранија шампионската титула

Младинките на ЖРК Металург го “прегазија“ Кузман Вардар


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ