Ракометна академија

11.12.2016Мини-лига

Мини-лига на Металург за Скопје: Резултати и табели

Резултати и табела.

Повеќе

11.12.2016Мини-лига

Резултати од неделните средби во мини-лигата на Металург за Скопје

Денеска се одиграни последните 4 средби од првиот турнир во мини-лигата на Металург, за Скопје.

Повеќе

05.12.2016Мини-лига

Во Делчево се одигра првиот турнир од Лигата на Металург, група Истоk

На Истокот почна Лигата на Металург.

Повеќе

04.12.2016Машки

Пионерите на Металург го освоија турнирот на Кромак

Нов успех на нашите пионери.

Повеќе

30.11.2016Ракометна академија

Наскоро почнуваат натпреварувањата во Лигата на Академија Металург

Почнуваат натпреварувањата меѓу екипите од школите на Металург.

Повеќе

29.11.2016Ракометна академија

Никој како Металург: Нашите екипи водечки во сите помлади категории

Апсолутна доминација на Металург.

Повеќе

28.11.2016Машки

Пионерите на Металург ја совладаа и екипата на Македонија Ѓ.П.

Осми натпревар и осма победа на нашите пионери.

Повеќе

28.11.2016Машки

Младинците на Вардар минаа низ мелницата на Металург

Младинците на Вардар тешко страдаа во Автокоманда.

Повеќе

27.11.2016Машки

Кадетите на Вардар потклекнаа во Автокоманда

Кадетите на Металург го совладаа Вардар.

Повеќе

26.11.2016Машки

Младинците на Металург се враќаат со победа од Радовиш

Нова победа на нашите младинци.

Повеќе
 
18910...13              

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Младинките на ЖРК Металург го “прегазија“ Кузман Вардар

Пионерките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Овче Поле

Свечено доделување на наградите во машкото младинско првенство на Македонија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ