Вести

24.05.2017Домашно првенство

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

Неочекувано лесно Металург 2 го надигра тимот на Радовиш.

Повеќе

24.04.2017Домашно првенство

Од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство

Металург утре го игра својот петти натпревар во првенството на Македонија.

Повеќе

06.04.2017Домашно првенство

Металург ги освои бодовите на тешкото гостување кај Пелистер

Втора победа на Металург во плејофот на македонското првенство.

Повеќе

04.04.2017Домашно првенство

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

Овој дрзок цепелин ја дигна публиката на нозе.

Повеќе

02.04.2017Домашно првенство

Лино Червар: Горд сум на моите ракометари и среќен сум што докажавме дека играме модерен ракомет

Лино Червар презадоволен од играта на Металург.

Повеќе

29.03.2017РК Металург

Децата од градинката “Бамби Срничка“ од Аеродром беа гости на Металург

Децата уживаа во тренингот на Металург.

Повеќе

22.03.2017Домашно првенство

Лино Червар: Задоволен сум од формата и од играта на екипата

Лино Червар задоволен од моменталната форма на Металург.

Повеќе

20.03.2017Домашно првенство

Галерија: Металург повторно тренира во Автокоманда

Металург повторно тренира дома.

Повеќе

17.03.2017Лига на шампионите

Филип Талески во идеалниот тим на групите “Ц“ и “Д“ во Лигата на шампионите

Уште едно признание за Филип Талески.

Повеќе

10.03.2017Домашно првенство

Пораз на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор

Пораз на Металург 2.

Повеќе
 
123...24                         

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

Од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство

Металург ги освои бодовите на тешкото гостување кај Пелистер


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ