Вести

28.02.2017СЕХА лига

Александар Јовиќ: Направивме премногу грешки

Прес-конференција по средбата со Извиѓач.

Повеќе

28.02.2017СЕХА лига

Само бод за Металург од гостувањето во Љубушки

Металург не ја продолжи својата победничка серија.

Повеќе

26.02.2017СЕХА лига

Металург замина за Љубушки

Металург замина за Љубушки, на средба со екипата на Извиѓач.

Повеќе

26.02.2017РК Металург

Фотогалерија: Металург гостин на Фитнес & спа центарот “Парк“

Металург денеска вежбаше во ултрамодерниот Фитнес & спа центар “Парк“, како гостин на овој прекрасен комплекс.

Повеќе

22.02.2017РК Металург

Металург се засили со нов ракометар на позиција десен бек

Во Металург пристигна ново засилување.

Повеќе

21.02.2017СЕХА лига

Видео: Цепелинот на Илиќ и на Кузмановски, со кој се стави печат на победата против тимот на Горење

Цепелинот станува заштитен знак на Металург.

Повеќе

21.02.2017Прес конференции

Борут Пласкан: Не е убаво чувството да се загуби ваков натпревар

Тренерот на Горење разочаран од резултатот.

Повеќе

21.02.2017Прес конференции

Лино Червар: Со дисциплинирана игра го преокренавме натпреварот

Лино Червар задоволен од успехот на Металург.

Повеќе

21.02.2017СЕХА лига

Металург ги скроти “Осите“ од Велење

Металург со победа се прости од својата публика.

Повеќе

20.02.2017СЕХА лига

Лино Червар: Ќе се обидеме да го надмудриме тимот на Горење

Последна домашна прес-конференција на Металург во тековната сезона во СЕХА-лигата.

Повеќе
 
123...24                         

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Пораз на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор

Металург од денеска е на подготовки во Пореч

Металург поразен во Нашице


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ