Вести

17.08.2016Турнири/подготовки

Металург ја почна последната фаза од подготовките

По првите кондициони тренинзи во Автокоманда и висинските подготовки во Маврово, Металург ја почна последната фаза на подготовките за новата сезона, во која ќе учествуваме...

Повеќе

15.08.2016Домашно првенство

Десниот бек Брајовиќ го засили Металург

Мла­ди­от и та­лен­ти­ран бо­сан­ски де­сен бек, Во­јис­лав Бра­јо­виќ (21) е но­ви­от член на ра­ко­мет­но­то се­мејс­тво Ме­та­лург и тој во след­ни­те две се­зо­ни ќе г...

Повеќе

07.08.2016Лига на шампионите

МЕТАЛУРГ ВО ТЕШКАТА “Ц“ ГРУПА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Во Глосруп (Данска) денеска се извлечени групите за групната фаза на Лигата на шампионите за сезона 2016/17. Металург е извлечен во групата “Ц“, која е исклучително тешка и..

Повеќе

17.07.2016Лига на шампионите

СТЕФАН ДРО­ГРИ­ШКИ И МЕ­ТА­ЛУРГ ЈА ДО­ГО­ВО­РИ­ЈА СОРАБОТКАТA

Младиот и талентиран ракометар на битолски Пелистер, Стефан Дрогришки, играчката кариера ќе ја продолжи во Металург. Дваесет и двегодишниот....

Повеќе

15.07.2016Лига на шампионите

ЕХФ ЈА ПРОМОВИРА СЕЛЕКТ, КАКО НОВА ОФИЦИЈАЛНА ТОПКА ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ЛШ

Со почетокот на новата сезона од Лигата на шампионите во ракомет, компанијата „Селект“ ќе го замени досегашниот спонзор „Адидас“ и ќе биде производител на официјалните...

Повеќе

08.07.2016СЕХА лига

СЕХА-ЛИГАТА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА СОСТАВОТ НА ЛИГАТА ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

СЕХА-лигата на својот сајт го претстави составот со кој ќе се игра ова натпреварување во сезоната 2016/17.

Повеќе

05.07.2016Турнири/подготовки

ПЕТ НО­ВИ РА­КО­МЕ­ТА­РИ ГО ЗА­СИ­ЛИЈА МЕ­ТА­ЛУРГ

Тоа се срп­ски­от гол­ман Дар­ко Ар­сиќ (27), ле­вото хр­ват­ско крило Мар­тин Мар­чец (23), срп­ски­от цен­тра­лен и лев бек Не­ма­ња Обра­до­виќ (25), ма­ке­дон­ски­от р...

Повеќе

28.06.2016Лига на шампионите

УСПЕШНО РЕАЛИЗИРАН 11. ЛЕТЕН РАКОМЕТЕН КАМП НА МЕТАЛУРГ

Единаесеттото издание на летниот камп на Ракометната академија Металург, кој традиционално се реализира на бреговите на Охридското Езеро, поточно во хотелот „Бетон“,...

Повеќе

27.06.2016Лига на шампионите

МЕТАЛУРГ И ВАРДАР СЕ СТАВЕНИ МЕЃУ ФАВОРИТИТЕ ВО ЛШ

ЕХФ ги објави шеширите од кои ќе ги влече групите за групната фаза на Лигата на шампионите.

Повеќе
 
122232425                          

Следен натпревар

Регионална СЕХА-лига02.09.2017 | 17:45

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Лино Червар: Млади тимови како Цеље и Металург се перспектива на СЕХА-лигата

Металург отпатува на мини-турнеа во Словенија и во Словачка

Металург е поразен во Брест


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ