Вести

27.05.2016Домашно првенство

ЗА КРАЈ НА СЕЗОНАТА ВО АВТОКОМАНДА, ВИСОКА ПОБЕДА НАД РАБОТНИЧКИ

Металург денеска го одигра последниот натпревар од сезоната пред својата публика, во кој катастрофално го победи тимот на Работнички. Натпреварот имаше повеќе ревијален ка...

Повеќе

24.05.2016Домашно првенство

УТРЕ ВО АВТОКОМАНДА СЕ РЕШАВА ТИТУЛАТА

Утре во Автокоманда се игра втората средба меѓу двете најдобри македонски ракометни екипи, а резултатот од оваа средба ќе го даде името на новиот шампион на Македонија.

Повеќе

21.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ЌЕ НЕМА „ЈАС“, ТУКУ „НИЕ“

Интервјуто е преземено од Телеграф

Повеќе

18.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: САКАМ ДА ПОМОГНАМ СЕГА, КОГА Е НАЈТЕШКО

Денеска во “Холидеј Ин“ се одржа прес-конференција на која и официјално Лино Червар беше промовиран во нов селектор на македонската сениорска репрезентација. Лино Червар п...

Повеќе

17.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: САКАМ НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ

По денешниот едногласен избор на Стручната комисија на РФМ, во состав Милчо Чакарески, Гино Стрезовски и Славе Атанасовски, остана само формално УО на РФМ да го прифати пр...

Повеќе

11.05.2016РК металург

И ПРИЛЕП КАПИТУЛИРАШЕ ВО АВТОКОМАНДА

Во 6. коло на македонскиот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Прилеп, која допатува за да се обиде да се претстави во што подобро светло.

Повеќе

08.05.2016РК Металург

ХАВАРИЈА НА СТРУМИЦА ВО АВТОКОМАНДA

Во рамките на 5. коло на ракометниот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Струмица, голем должник на Металург од минатото првенство. Токму тоа чувство на долг беше ...

Повеќе

23.04.2016РК Металург

МЕТАЛУРГ 2 ФИНАЛИСТ ВО 2. ЧЕТВРТ-ФИНАЛНА ГРУПА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈA

Екипата на Металург 2 обезбеди настап во финалето на втората четврт-финална група во Купот на Македонија, каде ќе се сретне со главниот претендент за освојување на Купот,..

Повеќе

16.04.2016Домашно првенство

МЕТАЛУРГ СО ПОЛНИОТ ПЛЕН СЕ ВРАЌА ОД ПРИЛЕП

Во рамките на првото плејоф-коло, нашите ракометари гостуваа во Прилеп, каде без особени проблеми извојуваа убедлива победа, со резултат 35-27 (18-11).

Повеќе
 
1222324                         

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

(Фото) Металург остана и без Филип Кузмановски

Во Скопје падна и Татран Прешов

Познати се составите на Металург и на Татран Прешов за денешниот натпревар


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ