Вести

27.06.2016Лига на шампионите

МЕТАЛУРГ И ВАРДАР СЕ СТАВЕНИ МЕЃУ ФАВОРИТИТЕ ВО ЛШ

ЕХФ ги објави шеширите од кои ќе ги влече групите за групната фаза на Лигата на шампионите.

Повеќе

27.06.2016Турнири/подготовки

МЕ­ТА­ЛУРГ ЌЕ ПОЧ­НЕ СО ПОД­ГО­ТО­ВКИ­ НА 1-ви АВГУСТ

Пр­ва­та фа­за од под­го­то­вки­те, од 1 до 9 август, ќе би­де во Скоп­је, од 10 до 16 август ќе има­ме се­думд­нев­ни под­го­то­вки во Ма­вро­во, од 17 до 20 август ќе би...

Повеќе

24.06.2016Лига на шампионите

МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ ДЕЛ ОД ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

ЕХФ и оваа година препозна квалитет во младиот тим на Металург и повторно ни додели вајлд-карта, што значи дека сме директни учесници во Ц или во Д групите на Лигата на ша...

Повеќе

02.06.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР ОЗНАЧИ СТАРТ НА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА БАРАЖОТ СО ЧЕШКА

Ракометната репрезентација на Македонија, со денешниот прв собир под водство на Лино Червар, ги стартуваше подготовките за баражот со Чешка за пласман на СП 2017.

Повеќе

31.05.2016Домашно првенство

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА СО ПОБЕДА ОД СТРУМИЦА

Металург со победа го заврши тековното ракометно првенство, откако на гостувањето во Струмица го победи истоимениот тим со резултат 33:28 (18:13).

Повеќе

27.05.2016Домашно првенство

ЗА КРАЈ НА СЕЗОНАТА ВО АВТОКОМАНДА, ВИСОКА ПОБЕДА НАД РАБОТНИЧКИ

Металург денеска го одигра последниот натпревар од сезоната пред својата публика, во кој катастрофално го победи тимот на Работнички. Натпреварот имаше повеќе ревијален ка...

Повеќе

24.05.2016Домашно првенство

УТРЕ ВО АВТОКОМАНДА СЕ РЕШАВА ТИТУЛАТА

Утре во Автокоманда се игра втората средба меѓу двете најдобри македонски ракометни екипи, а резултатот од оваа средба ќе го даде името на новиот шампион на Македонија.

Повеќе

21.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ЌЕ НЕМА „ЈАС“, ТУКУ „НИЕ“

Интервјуто е преземено од Телеграф

Повеќе

18.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: САКАМ ДА ПОМОГНАМ СЕГА, КОГА Е НАЈТЕШКО

Денеска во “Холидеј Ин“ се одржа прес-конференција на која и официјално Лино Червар беше промовиран во нов селектор на македонската сениорска репрезентација. Лино Червар п...

Повеќе

17.05.2016РК металург

ЛИНО ЧЕРВАР: САКАМ НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ

По денешниот едногласен избор на Стручната комисија на РФМ, во состав Милчо Чакарески, Гино Стрезовски и Славе Атанасовски, остана само формално УО на РФМ да го прифати пр...

Повеќе
 
1232425                          

Следен натпревар

Регионална СЕХА-лига02.09.2017 | 17:45

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Металург е поразен во Брест

Лино Червар: Проблеми имаме, но моите ракометари ќе се борат за секоја топка

Металург замина за Белорусија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ