Вести

11.05.2016РК металург

И ПРИЛЕП КАПИТУЛИРАШЕ ВО АВТОКОМАНДА

Во 6. коло на македонскиот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Прилеп, која допатува за да се обиде да се претстави во што подобро светло.

Повеќе

08.05.2016РК Металург

ХАВАРИЈА НА СТРУМИЦА ВО АВТОКОМАНДA

Во рамките на 5. коло на ракометниот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Струмица, голем должник на Металург од минатото првенство. Токму тоа чувство на долг беше ...

Повеќе

23.04.2016РК Металург

МЕТАЛУРГ 2 ФИНАЛИСТ ВО 2. ЧЕТВРТ-ФИНАЛНА ГРУПА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈA

Екипата на Металург 2 обезбеди настап во финалето на втората четврт-финална група во Купот на Македонија, каде ќе се сретне со главниот претендент за освојување на Купот,..

Повеќе

16.04.2016Домашно првенство

МЕТАЛУРГ СО ПОЛНИОТ ПЛЕН СЕ ВРАЌА ОД ПРИЛЕП

Во рамките на првото плејоф-коло, нашите ракометари гостуваа во Прилеп, каде без особени проблеми извојуваа убедлива победа, со резултат 35-27 (18-11).

Повеќе

31.03.2016РК металург

КУП НА МА­КЕ­ДО­НИ­ЈА: ТРИ ГРУ­ПИ ВО СКОП­ЈЕ, ЕД­НА ВО ОХРИД

Вар­дар ју­ни­ор, Вар­дар, Охрид и Ме­та­лург се ор­га­ни­за­то­ри на че­твр­тфи­нал­ни­те тур­ни­ри од Ку­пот на Ма­ке­до­ни­ја, по денешната ждреп­ка на гру­пи­те и двој...

Повеќе
 
1222324                         

Следен натпревар

Првенство на Македонија25.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Металург 5 15
2. Вардар 4 9
3. Работник 6 9
4. Охрид 6 6
5. Пелистер 5 3
6. Борец 4 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Филип Кузмановски утре ќе биде опериран

Никој како Металург: Нашите екипи водечки во сите помлади категории

(Фото) Металург остана и без Филип Кузмановски


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ