Вести

19.02.2017СЕХА лига

Во продажба се пуштени влезниците за средбата со Горење Велење

Присуствувајте на последната сезонска средба на Металург во СЕХА-лигата на домашен терен.

Повеќе

17.02.2017Лига на шампионите

Од идната година задолжителна лиценца за водење на тимови и на репрезентации, а само Лино Червар има дожи...

Мастер-коуч станува задолжителен елемент за водење на тимови и на репрезентации

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Владимир Максимов: Со толку промашени зицери не се добива натпревар

Максимов со критика за играта на своите ракометари.

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Лино Червар: Денеска победивме како тим

Лино Черват задоволен од успехот на Металург.

Повеќе

12.02.2017Лига на шампионите

Чеховски Медведи немоќни пред силниот Металург

Металург му се реваншираше на тимот на Чеховски Медведи.

Повеќе

12.02.2017Лига на шампионите

Познати се составите на Металург и на Чеховски Медведи за денешната средба

Тренерите Червар и Максимов ги кажаа своите состави.

Повеќе

10.02.2017Лига на шампионите

Почна продажбата на влезниците за средбата со Чеховски Медведи

Дојдете на последниот натпревар на Металург во тековната сезона на Лигата на шампионите.

Повеќе

09.02.2017Лига на шампионите

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

Прес-конференција на Металург пред средбата со Чеховски Медведи.

Повеќе

09.02.2017РК Металург

Филип Кузмановски ја продолжи соработката со Металург и стана капитен на нашиот тим

Кузмановски доби нов договор и ја облече капитенската лента во Металург.

Повеќе

08.02.2017СЕХА лига

Видео: Цепелинот на Металург, кој ја дигна публиката на нозе

Велковски и Илиќ го направија најубавиот потег на средбата.

Повеќе
 
1234...24                         

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Металург замина за Хрватска. Прво средба со екипата на Нексе, а потоа и подготовки во Пореч

Младинците на Металург 2 го надиграа Охрид


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ