Топ Вести

(Видео) Александар Гуглета во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

09.10.2017 11:30
GIL_7798_resize_resize

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него најде место и за нашиот Александар Гуглета, како најдобро десно крило на колото.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Џери Толбринг Р.Н.Левен
Лев бек Вуко Борозан Вардар
Среден бек Габор Чазар Кадетен Шафхаузен
Десен бек Жига Млакар Цеље ПЛ
Десно крило Александар Гуглета Металург
Пикер Камил Шипржак Барселона
Голман Иван Пешиќ Мешков Брест

.

Видео:

Прочитано 381 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 7