Топ Вести

(Видео) Двојната одбрана на Арсиќ во топ 5 одбрани на 3. коло на Лигата на шампионите

02.10.2017 10:06
GIL_8664_resize_resize

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најдобри голмански одбрани на колото. Двојната одбрана на Арсиќ, на мечот со Спортинг Лисабон, се најде на второто место во топ 5 одбрани на 3. коло на Лигата на шампионите.

.

Топ 5:

5. Урбан Лесјак – Цеље ПЛ

4. Цирил Димулин – Нант

3. Матијас Андерсон – Фленсбург

2. Дарко Арсиќ – Металург

1. Адам Борбели – Висла Плоцк

.

Прочитано 445 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 9 =