Видеo Галериja

04.04.2017Домашно првенство

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

Овој дрзок цепелин ја дигна публиката на нозе.

Повеќе

06.03.2017СЕХА лига

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Гласајте за нашиот Мартин Томовски.

Повеќе

04.03.2017СЕХА лига

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

Гласајте за нашиот Немања Обрадовиќ.

Повеќе

24.02.2017СЕХА лига

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

Феноменална одбрана на млдиот Томовски.

Повеќе

25.11.2016РК Металург

Видео: Како Илиќ го надмудри Милиќ...

Фантастично изведен пенал.

Повеќе

21.11.2016РК Металург

Видео: Сите вчерашни голови на Филип Кузмановски

Головите на Филип Кузмановски.

Повеќе

15.10.2016РК Металург

Видео: Последните две одбрани на Дарко Арсиќ

Дарко Арсиќ, херојот на Металург

Повеќе

08.10.2016СЕХА лига

Видео: Одбраната на Дарко Арсиќ избрана во топ 5 одбрани во СЕХА лигата во септември

Најдобрите одбрани и најубавите голови во СЕХА лигата во септември.

Повеќе

24.09.2016Лига на шампионите

Видео:Победничкиот гол на Филип Талески

Капитенот го реши Елверум

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ