(Видео) Голот на Божо Анџелиќ во топ 5 голови на 5. коло на СЕХА-лигата

27.10.2017 13:20
DAR_0947_resize_resize

Помалку невообичајно и надвор од логичниот ред, СЕХА-лигата најпрво ги објави петте најубави голови од шестото коло на ова регионално натпреварување, а дури денеска ја даде и топ 5 листата за петтото коло. Како и да е, и во овој избор Металург има свој претставник – Божо Анџелиќ, кој постигна прекрасен гол на средбата со екипата на ППД Загреб.

 

Петте најубави гола:

1. Ведран Зрниќ  (Нексе)

2. Доменик Крок  (Татран Прешов)

3. Божо Анџелиќ  (Металург)

4. Игор Аниќ  (Цеље ПЛ)

5. Нејц Цехте  (Горење Велење)

.

Прочитано 206 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 9