Топ Вести

(Видео) Голот на Кузмановски во топ 5 голови на 16. коло на СЕХА-лигата

11.03.2018 18:04
MJI_8476_resize_resize

Металург славеше против Мешков Брест во 16. коло на СЕХА-лигата, а еден од десетте голови на Филип кузмановски е избран за еден од петте најубави голови на колото.

.

Топ 5 голови на 16. коло:

1. Саво Славуљица, Динамо Панчево
2. Рок Овничек, Горење Велење
3. Филип Kузмановски, Meталург
4. Jанус Лапајне, Taтран Прешов
5. Maрин Сипиќ, Нексе

.

Прочитано 390 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 18