Топ Вести

(Видео) Голот на Мице Шилегов меѓу најубавите пет гола на 2. коло на СЕХА-лигата

07.09.2017 19:19
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од второто коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и голот на Мице Шилегов од средбата со Динамо Панчево.

 

Петте најубави гола:

1. Јања Војводиќ (Вардар)

2. Марин Јелиниќ (Нексе)

3. Стипе Мандалиниќ (ППД Загреб)

4. Петар Џорџиќ (Мешков Брест)

5. Мице Шилегов (Металург)

 

Прочитано 49 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 13