(Видео) Голот на Жарко Пешевски во топ 5 голови на 6. коло на СЕХА-лигата

24.10.2017 21:12
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од шестото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Жарко Пешевски.

 

Петте најубави гола:

1. Вуко Борозан  (Вардар)

2. Јака Малус  (Цеље ПЛ)

3. Константин Игропуло  (Мешков Брест)

4. Жарко Пешевски  (Металург)

5. Иван Сршен  (Татран Прешов)

.

Прочитано 554 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 7