(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017 13:47
27112016EHF-640x360_resize_resize

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото.

.

Избор на ЕХФ:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Спортинг Лисабон – Металург видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 253 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 13