(Видео) Халил Јагањац меѓу најдобрите дебитанти во Лигата на шампионите

20.12.2017 16:49
GIL_0974_resize_resize

Уште едно признание стигна за нашиот лев бек Халил Јагањац од ЕХФ. Тој е номиниран во групата од шест најдобри дебитанти во првиот дел на Лигата на шампионите, во тековната сезона.

Јагањац, кој е деветти стрелец во Лигата на шампионите, со 52 постигнати гола, е во друштво на Даниел Душебаев (Цеље ПЛ), Јанус Дади Смарасон (Алборг), Едуард Кемпф (ПСЖ), Мелвин Ричардсон (Монпелје) и на Емил Нилсен (Скјерн).
.

Прочитано 129 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 8 =