(Видео) Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата

13.02.2018 15:23
3220_1513449922_resize

Бекот на Металург Халил Јагањац е стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата.

Покрај Халил Јагањац, во изборот се и остварувањата на Јања Војводиќ (Вардар), Марин Сипиќ (Нексе), Јака Малус (Цеље ПЛ) и на Рајко Продановиќ (Брест Мешков).

.

Прочитано 201 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 3